
Inloopavond windbeleid gemeente Dinkelland
Geplaatst op Vrijdag 27 Januari 2023 - Geschatte leestijd: 1 minuut, 3 seconden
Inloopbijeenkomst windenergie in gemeente Dinkelland – Saasveld op 26 januari
De gemeente Dinkelland organiseert twee inloopbijeenkomsten over windenergie in de gemeente. De informatiebijeenkomst op dinsdag 24 januari 2023 is gericht op het zoekgebied Denekamp – Deurningen. De informatiebijeenkomst op donderdag 26 januari 2023 is gericht op het zoekgebied Saasveld.
Bijeenkomst zoekgebied Denekamp – Noord Deurningen
Datum: dinsdag 24 januari 2023
Tijd: vrije inloop tussen 19.30 – 21.30 uur
Locatie: Zalencentrum ´t Wubbenhof, Oldenzaalsestraat 49, 7591 GL DENEKAMP
Bijeenkomst zoekgebied Saasveld
Datum: donderdag 26 januari 2023
Tijd: vrije inloop tussen 19.30 – 21.30 uur
Locatie: Bruins, Gravenallee 2, 7597 LR SAASVELD
Zoekgebieden voor windenergie verfijnen
De colleges van de gemeenten Dinkelland, Losser, Oldenzaal en Tubbergen hebben in 2020 een gezamenlijk concept windbeleid opgesteld. Dit concept windbeleid is echter nog niet vastgesteld door de gemeenteraad van Dinkelland. Wel zijn er in het concept windbeleid zoekgebieden opgenomen.
De gemeente wil de twee zoekgebieden Denekamp – Noord Deurningen en Saasveld verder verfijnen en wil onderzoeken waar er binnen dat zoekgebied plaats zou kunnen zijn voor windturbines. De verfijning is noodzakelijk om uiteindelijk te komen tot passend beleid voor windenergie. Daarbij wil de gemeente maximaal rekening houden met gezondheidseffecten, geluidshinder en passende afstandsnormen om hinder voor de omgeving zoveel mogelijk te beperken. Ook wil de gemeente zorgen dat de lasten en lusten zo eerlijk mogelijk worden verdeeld. Op basis van het windbeleid kunnen eventuele aanvragen voor windprojecten worden getoetst.
- Earth Hour 2025 - Doe je mee?
- Adviseur aan het woord - Wat betekent het einde van salderen voor jou?
- NK Tegelwippen 2025: help jij mee om je buurt groener te maken?
- Wist je dat.. - Naad- en kierdichting
- Wanneer kan je eigenlijk isoleren? - natuurvriendelijk isoleren
- Warme truien dag 2025
- Wist je dat - Warmteverlies van enkelglas
- Zet je cv-ketel op 60 graden en bespaar onnodige energiekosten
- ISDE 2025: Dit is er veranderd
- Wist je dat - Radiatorfolie